Zawiązanie wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca"

Przez 13 kolejnych tygodni Bóg odnawiał wiarę ponad 150 osób - Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii zgromadziło osoby z całego Dzierżoniowa, Bielawy, Pieszyc i innych okolicznych miasteczek i wsi. Wszystkich uczestników tego wydarzenia połączyło jedno - mocne pragnienie spotkania z żywym Bogiem.

W czwartek 13 lipca miało miejsce uroczyste zakończenie Seminarium Odnowy Wiary. Wspólne świętowanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. bpa Adama Bałabucha. Podczas Mszy świętej miał miejsce obrzęd  pobłogosławienia ikony i zawiązanie w naszej parafii nowej wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca", w której doświadczenie spotkania z żywym Bogiem będzie kontynuowane i pogłębiane.


Po Eucharystii wszyscy uczestnicy seminarium udali się do sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, gdzie miało miejsce  dalsze świętowanie. Podczas agapy uczestnicy seminarium pogłębiali wzajemne relacje, które zawiązały się bardzo mocno już podczas trwania SOW. Radość ze wspólnego przebywania została pogłębiona złożeniem świadectw przez kilku uczestników seminarium. Uroczystości zakończyły się wspólną modlitwą i błogosławieństwem ks. bpa Adama.


Bóg działał z wielką mocą podczas trwania seminarium. Oto jedno ze świadectw doświadczenia spotkania z Bogiem złożone przez uczestniczkę:

"Kiedy przyszłam na Seminarium Odnowy Wiary wydawało mi się że jestem osobą już w miarę ukształtowaną duchowo, jednak czułam że moja relacja z Bogiem ostatnio trochę osłabła i zaczęła przypominać bardziej religijność. Pomimo tego, że 7 lat temu doświadczyłam rozpalenia serca podczas pierwszej modlitwy o wylanie Ducha Świętego to jednak nie trafiłam do żadnej wspólnoty, mimo że chciałam i czułam taką potrzebę... Zazdrościłam znajomym którzy w nich byli, a z czasem zobaczyłam że kto nie idzie do przodu ten się cofa, również w życiu duchowym. Czułam się jak ten biblijny sługa który zakopał swój talent w ziemi.
Od pierwszego spotkania SOW doświadczałam silnych wątpliwości czy brać udział w seminarium. Bardzo spodobało mi się to, czego do tej pory nie spotkałam, przede wszystkim porządek, ściśle określone cele, praca z podręcznikiem, mądrze rozplanowany podział na grupy (według wieku i płci), poczułam że warto zobaczyć co będzie dalej. Na trzecim spotkaniu doświadczyłam Bożej miłości i w czasie modlitwy uwielbienia poczułam jak mi wlewa się do serca ogromne ciepło, potem radość i łzy wzruszenia. Wątpliwości zniknęły, a uczestnictwo w seminarium nabrało rozpędu i mimo trudów, przeciwności które się pojawiały, wyraźnie czułam że chce tu być. Na każdym kolejnym spotkaniu Bóg odkrywał przede mną nowe rzeczy, ale tym razem zaczęłam przyjmować je sercem przez co On przyciągał mnie coraz mocniej do siebie.
Poczułam ogromna potrzebę należenia do wspólnoty. Ucieszyłam się, że właśnie tu zawiązuje się wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”, poczułam ogromne pragnienie ewangelizacji, mimo że mam świadomość swoich słabości, tego że nigdy nie głosiłam i nie umiem, ale chce żeby Bóg się mną posłużył, tak jak On tego chce, chce być jego narzędziem. Poczułam Bożą miłość do innych członków z tej wspólnoty, pragnienie pójścia dalej razem, chęć oddania całego życia Jezusowi, radość i dumę z tego, że jestem Jego uczniem. Świadomość, że to zniechęcenie które było na początku, było oznaka tego że Bóg szykuje dla mnie coś dobrego, teraz dodaje mi jeszcze bardziej sil. Wspomnienie o tym, jak to było trudno, kiedy kroczyłam sama było mi również potrzebne, teraz wiem jak ważna jest wspólnota, i dziękuje Bogu że to pragnienie we mnie podtrzymywał do momentu aż trafiłam tutaj.
Zachęcam Was żebyście się nie poddawali jeśli przezywacie trudności, bo to oznacza że rodzi się dobro, żebyście konsekwentnie szli tą droga którą zaczęliście, bo wspólnota daje siłę żeby iść do przodu, a sami możecie zacząć się cofać i gasnąć. Pamiętajcie, że skoro Bóg was tu zaprosił to również dla Was ma piękny plan. I że tylko razem możemy wzrastać i ewangelizować, włączyć się do tego dzieła, do którego zaprasza nas Bóg. W moim odczuciu zostać „Przyjacielem Oblubieńca” to wielki zaszczyt wiec dziękujmy za to że nas zaprosił do tej przyjaźni i bierzmy się do współpracy z Jego łaską."

Agnieszka, 34 lata.


Wspólnota "Przyjaciele Oblubieńca" gromadzi w sobie katolików wszystkich stanów. Jej członkowie mają pragnienie coraz głębszego poznawania Jezusa Chrystusa i dzielenia się owocami spotkania Go w swoim życiu. Jest to więc wspólnota ewangelizacyjno-formacyjna. Formacja we wspólnocie polega na codziennej indywidualnej modlitwie, w której członkowie wspólnoty prowadzeni są przez specjalne podręczniki formacyjne, oraz cotygodniowe spotkania z grupkami dzielenia się Słowem Bożym, konferencją podsumowującą tydzień formacji oraz modlitwą wspólnotową.

Pasterzem nowej wspólnoty naszej parafii został ks. Krzysztof Augustyn - inicjator i prowadzący Seminarium Odnowy Wiary.

Podczas wakacji będą miały miejsce dwa spotkania wspólnoty:
1. 01.08.17 r. - godz. 19:00 Eucharystia; 19:40 - spotkanie.
2. 14.08.17 r. - godz. 19:00 Eucharystia; 19:40 - spotkanie.Pierwsze spotkanie inaugurujące nowy rok formacji w naszej wspólnocie "Przyjaciele Oblubieńca" będzie miało miejsce 07.09.17 r. o godz. 19:15 w naszym kościele parafialnym.

 

Ostatnio zmieniany sobota, 02 grudzień 2017 22:53
Powrót na górę