I Komunia Święta

Dziś w naszej parafii 37 dzieci przyjęło po raz pierwszy do swoich serc Jezusa Eucharystycznego.

Uroczystość rozpoczęła się przed wejściem do kościoła parafialnego, gdzie w pięknym świetle słonecznym dzieci oraz rodzice przywitali naszego proboszcza ks. Jarosława Leśniaka. Dzieci bardzo mocno włączyły się w przygotowanie liturgii Mszy Świętej: czytały czytania, wezwania modlitwy wiernych, śpiewały psalm oraz niosły dary ofiarne.

Do I Komunii Świętej w naszej parafii przystąpiły dzieci z kilku Dzierżoniowskich szkół: 3, 5, 6, 9, Sióstr Salezjanek oraz Niepublicznej Szkoły im. Janusza Korczaka.

Bardzo cieszymy się widząc twarze dzieci rozpromienione radością z powodu przyjęcia Pana Jezusa. Dziękujemy rodzicom, którzy wkładają wiele trudu w wychowanie swoich pociech i są dla nich pierwszymi nauczycielami wiary.

Serdeczne podziękowania składamy naszej katechetce p. Annie Żurawińskiej, która czuwała nad całością przygotowań do tej wspaniałej uroczystości. Za ogrom pracy, trudu, czasu i cierpliwości włożonych w przygotowanie naszych dzieci p. Ani składamy przeogromne "Bóg zapłać".

 

Powrót na górę