XII Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

  • 22 czerwiec 2019 |
  • wielkość czcionki

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

Ks. JERZY za księdza KRZYSZTOFADzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30. – zapraszamy na liturgie Mszy św. która będzie połączona z pożegnaniem i podziękowaniem za posługę kapłańską – ks. Krzysztofa Augustyna. Natomiast za tydzień o godz. 10.30. przywitamy ks. Jerzego Kozłowskiego, który decyzją ks. Biskupa został skierowany do naszej wspólnoty parafialnej jako wikariusz parafialny.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. 

NABOŻEŃSTWA- W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.30, w oktawie Bożego Ciała nabożeństwo połączone jest z procesją z Najśw. Sakramencie. Natomiast w niedzielę o godz. 18.00.                                                                                                        We czwartek zakończenie Oktawy. Bardzo prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 18.30.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa

PRAGNIEMY PPRZYPOMNIEĆ, ŻE W OKRESIE WAKACJI – od 1 lipca- SPOWIEDŹ ŚW. W NASZYM  KOŚCIELE ZAWSZE 30 MIN. PRZED ROZPOCZĘCIEM MSZY ŚWIĘTEJ. W OKRESIE WAKACJI W NIEDZIELĘ MSZE ŚWIĘTE O GODZINIE  7.30. 9.00. 10.30 12.00. i 19.00. W TYGODNIU  – 8.00. KOŚCIÓŁ ADORACYJNY i 19.00. KOŚCIÓŁ PARAFIALNY.                                                                                                                          Natomiast KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA JEST  WE WTORKI i CZWARTKI PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIETĘJ i  W SOBOTĘ OD 9.oo do 10.oo.                                                                                                             ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ NASZEJ PARAFII: MMKDDZ.PL

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  Uwadze szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę. 

Ostatnio zmieniany niedziela, 23 czerwiec 2019 09:40
Powrót na górę