Możesz pomóc

 

Karolince

IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019 r.

  • 11 maj 2019 |
  • wielkość czcionki

DOBRY PASTERZ - Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

I KOMUNIA ŚW.  – Dzisiaj 12 MAJA w naszej Parafii przeżywamy  UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, ROZPOCZĘCIE  O GODZ. 9.00. / Mszy św. o godz. 10.30 nie będzie./.  Po południu o godz. 15.30.  – rozpocznie się specjalnie dla dzieci nabożeństwo majowe. Od 13 do 17.05. trwać będzie– Biały Tydzień- dzieciom  w strojach liturgicznych proszę udostępnić  pierwsze miejsca w ławkach. Po nabożeństwie o godz. 18.00. - Msza Święta, w której będą dziękować Jezusowi i Maryi  za dar Komunii Świętej oraz za Rodziców nauczycieli i wychowawców.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE - 13 maja NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE / Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników./ ROZPOCZNIE SIĘ MSZĄ ŚW. O GODZ. 18.30. NATOMIAST RÓŻANIEC I PROCESJA PO MSZY ŚW. INTENCJE BĘDĄ PRZYJMOWANE BEZPOŚREDNIO PRZED MSZĄ ŚWIETĄ.

MAJÓWKI -  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej.  W tygodniu, w kościele parafialnym  o godz. 18.00. a w kościele adoracyjnym o godz. 8.30. Natomiast w niedziele o godz. 18.30. 

JUBILEUSZ  -W przyszłą niedzielę 19. Maja - ks. proboszcz serdecznie zaprasza na liturgię Mszy św. o godz. 10.30. – Jest to Msza św. dziękczynna, za wszelkie otrzymane łaski, błogosławieństwo i doświadczenie Bożej opatrzności - z okazji 25 -lecia święceń kapłańskich.

BATUMI - W Imieniu Pana Burmistrza i Dyr. Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie ADŻARSKIEGO PAŃSTWOWEGO CHÓRU”BATU,II” Z GRUZJI.  Koncert organizowany jest w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu – MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ”. Koncert odbędzie się 19 maja o godz. 19.00. w naszym kościele parafialnym. W związku z tym nabożeństwo majowe  o godz. 18.30. i Msza św. o godz. 19.00 będą sprawowane w kościele pw Trójcy św.

BIBLIODRAMA - Zapraszamy na warsztaty bibliodramy, które są spotkaniem z Bogiem, z samym sobą i drugim człowiekiem. Najbliższe warsztaty odbędą się 17 maja, to jest piątek, w godzinach od 17:00 do 21:00 w salce katechetycznej przy ul. Garncarskiej. Zapisy u P. Magdaleny Minkina (numer telefonu na plakacie) lub u ks. Krzysztofa Rodzińskiego. Bliższe informacje o zapisach znajdują się na plakacie w przedsionku Kościoła i na stronie internetowej parafii.

 

PRASA KATOLICKA – serdecznie polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

Ostatnio zmieniany niedziela, 12 maj 2019 06:57
Powrót na górę