VI Niedziela Wielkiego Postu - 14.04.2019 r.

  • 13 kwiecień 2019 |
  • wielkość czcionki

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

GORZKIE ŻALE - Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 18.15. Przypominamy, że zbierane podczas nabożeństwa pieniądze są jak co roku, przeznaczone na przygotowanie świątecznych dekoracji.

TRIDUUM PASCHALNE - Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 19.00., a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 23.00. WZNOWIENIE ADORACJI O GODZ. 8.00. POŁACZONE                                     Z MODLITWĄ KOŚCIOŁA  - JUTRZNIĄ.

W Wielki Piątek - w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15.00. zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 19.00. będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim                         do GODZ. 24.00.

W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz.9. 10. 11. 12. i 13.00.

Uroczystości Wigilii Paschalnejrozpoczniemy o godz.21.00. od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru.

Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić się o godz. 15.00.

CHORZY I SENIORZY- Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach, szczególnie tych którzy kapłani w pierwsze soboty miesiąca nie odwiedzają. Można to uczynić w zakrystii lub telefonicznie. Odwiedziny są zaplanowane na środę 17 kwietnia od godz. 10:00.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ OD GODZ. 18.30.

 

PRASA KATOLICKA– serdecznie polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 14 kwiecień 2019 10:15
Powrót na górę