II Niedziela Wielkanocna - 28.04.2019 r.

  • 27 kwiecień 2019 |
  • wielkość czcionki

ZMARTWYCHWSTANIE I MIŁOSIERDZIE - Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych  i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA - Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. A dzisiaj OFIARĄ DO PUSZEK chciejmy wesprzeć dzieła Caritas. I już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary duchowe.

Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej. W tygodniu, w kościele parafialnym o godz. 18.00. a w kościele adoracyjnym o godz. 8.30. Natomiast w niedziele o godz. 18.30. 

Pierwszego maja przypada 11 rocznica śmierci śp. ks. prałata Stanisława Majdy –naszego pierwszego proboszcza. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystą eucharystię 30.04 we wtorek o godz. 18.30. której będzie przewodniczył JE ks. Bp Ignacy Dec – biskup świdnicki.

1 maja Msze św. o godz. 7.00. 8.00. 18.30.

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. 

3 maja - wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy wg porządku niedzielnego, o godz.: 7.00. 9.00, 10.30.12.00. i 19.00. o godz. 9.00. – Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 228 uchwalenia Konstytucji. Po Mszy św. nastąpi przejście pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych              i naszej wspólnotowej łączności.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

W pierwszą sobotę miesiąca – 04.05. - rano kapłani od godz. 9.00. odwiedzą chorych a o godz. 17.30. w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. To nabożeństwo jest połączone ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.

ZMIANA

Od poniedziałku - 29 kwietnia MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ SPRAWOWANE W NASZYCH TRZECH KOŚCIOŁACH: 7.00. Trójca św.  8.00. - adoracyjny i 18.30. – kościół parafialny.

Polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 maj 2019 19:58
Powrót na górę