I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

  • 09 marzec 2019 |
  • wielkość czcionki

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej jest sprawowane w piątki o godz. 8.30. 17.30 z udziałem dzieci i 19.00, w kościele adoracyjnym. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18.15.  Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą najpierw RÓŻAŃCEM FATIMSKIM O GODZ. 17.30 a później podczas Mszy Świętej o godz. 18.30.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca- niedziela składkowa. Dziękujemy za wszelkie ofiary, jakie są składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zbieramy pieniądze na opłacenie ubezpieczenia naszych czterech obiektów. W tym roku opłatę ubezpieczenia wyceniono na kwotę 4500 zł.

19 marca o godzinie 18.30. w kościele parafialnym będzie sprawowana Msza święta  w intencji o łaskę duchowego i fizycznego uzdrowienia. Liturgii będzie przewodniczył  o. Teodor Knapczyk. Nasze modlitewne spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.45.

Od 7 do 10 kwietnia będą trwać rekolekcje wielkopostne, przeprowadzi je o. MICHAŁ MURZYN, dominikanin. Chciejmy już od dzisiaj wspierać to dzieło darem swojej modlitwy.

Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

PRASA KATOLICKA – serdecznie polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 marzec 2019 08:28
Powrót na górę