Możesz pomóc

Kaceperkowi

 

Karolince

III Niedziela Zwykła - 27.01.2019 r.

  • 27 styczeń 2019 |
  • wielkość czcionki

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18.30. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.

PIERWSZE - W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP przed Mszami wieczornymi. W piątek okazja do spowiedzi o godz. 8.00. i 17.30. Natomiast zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę o godz.17.30.

OFIAROWANIE  - W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30. 9.00. 10:30. i 18.30. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii.

FERIE – Rozpoczyna się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się  o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

KOLĘDA – Dobiegły końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile przede wszystkim wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. W tym roku odwiedziliśmy 1149 rodzin naszej Parafii. Wyraźne NIE usłyszeliśmy od 276 rodzin natomiast 808 adresów pod którymi mieszkają wg Urzędu meldunkowego nasi bracia i siostry tworzący część naszej wspólnoty parafialnej były zamknięte. Gdy zsumujemy tych, którzy pomimo zamieszkiwania na terenie naszej Parafii nie mają z nią nic wspólnego i z zamkniętymi drzwiami mówimy o 1084 rodzinach. Wam zatem bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą wiarę, ofiarność i zrozumienie kim jest kościół a w nim nasze miejsce. Bardzo prosimy o dar modlitwy i o czytelne świadectwo wiary wobec naszych sióstr i braci nie znających Jezusa Chrystusa i tych których wiara ogranicza się do konieczności przygotowania dzieci do I komunii św. lub bierzmowania.

PRASA KATOLICKA – serdecznie polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

ŻYCZENIA - Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanina.
  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
  • 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 27 styczeń 2019 19:00
Powrót na górę