Możesz pomóc

Kaceperkowi

 

Karolince

XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018 r.

  • 18 listopad 2018 |
  • wielkość czcionki

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

W piątek 23 listopada na godz. 19.30. w domu poklasztornym - zapraszamy na kolejne spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczęli pierwszy rok formacji.

Dzisiaj odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek, które są przeznaczone na projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie realizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W przyszłą niedzielę, 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy  z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu.

Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe, które pozwoliło w minionym tygodniu naprawić dach naszego kościoła i poukładać poprzesuwane dachówki. Nawet na najbardziej stromej jego części od Daszyńskiego.

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela  i Gość Niedzielny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
Ostatnio zmieniany niedziela, 02 grudzień 2018 15:47
Powrót na górę