Możesz pomóc

Kaceperkowi

 

Karolince

XXXII Niedziela Zwykła - 11.11.2018 r.

  • 11 listopad 2018 |
  • wielkość czcionki

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Na dzisiejsze uroczystości jest bardzo bogaty program, który skupia naszą obecność przed pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny, na Mszy św. w kościele św. Jerzego, biegu niepodległości, odsłonięciu tablic pamiątkowych, poświęceniu Mostu Niepodległości i bardzo bogatym programie artystycznym około godz. 16.15. serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Dzisiaj w Polsce po raz 10. Obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół, módlmy się również za prześladowców. Krew niewinnych rozlewa się na całym Bliskim Wschodzie i nie tylko. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji, są zmuszeni do opuszczania swoich domów, żyją w katastrofalnych warunkach. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na projekty pomocy dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie realizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Można włączyć się w tę akcję również poprzez wysłanie SMSa (treść RATUJE na nr. 72405).

We wtorek przypada dzień fatimski. Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. oraz na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30.

W środę 14 listopada, zapraszamy na liturgię Mszy Św. w intencji o łaskę duchowego i fizycznego uzdrowienia. Liturgii będzie przewodniczył o. Teodor Knapczyk. Rozpoczęcie tego modlitewnego spotkania rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Eucharystia a potem modlitwa przed Najśw. Sakramentem i indywidualna modlitwa z nałożeniem rąk.

I KOMUNIA ŚWIĘTA– przypominamy, że z uwagi na trwające obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, festyny, oraz uroczystości  - spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie  się w przyszłą niedziele – 18.11. - w domu poklasztornym o godz. 9.15.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.

Ostatnio zmieniany niedziela, 11 listopad 2018 06:21
Powrót na górę