XXXI Niedziela Zwykła - 4.11.2018 r.

  • 04 listopad 2018 |
  • wielkość czcionki

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujmy się także przez czas  wspólnej modlitwy i refleksji.               

 

Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach dzisiaj w Niedzielę o godz. 17.15. natomiast w tygodniu o 17.45.

 

Obywatelski Ruch Patriotyczny Ziemi Dzierżoniowskiej serdecznie zaprasza w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości na VII edycję: „PATRIOTYCZNEGO ŚPIEWANIA”, które odbędzie się                                     w środę – 7.11.2018 r o godz. 17.00. w Sali „PEGAZ” Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, ul. świdnicka 23.

 

W zakrystii są do nabycia okazjonalne różańce z patriotycznymi krzyżykami, nawiązującymi do patriotycznej biżuterii z okresu rozbiorów. Podobnie jak biżuteria z motywami religijnymi ma ona symbolizować przynależność do jakiejś idei, w tym przypadku narodu polskiego. Jest np różaniec z krzyżykiem z orłem. Zainteresowanych tymi unikatami zapraszamy do zakrystii.

 

I KOMUNIA ŚWIĘTAz uwagi na trwające obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, festyny, oraz uroczystości  - spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w niedziele – 18.11.- w domu poklasztornym o godz. 9.15.

 

NASZ KS. BISKUP IGNACY ZAPRASZA NAS DO WZIĘCIA UDZIAŁU W DIECEZJALNYCH REKOLEKCJACH, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH: 15, 16, 17 i 18 LISTOPADA. Szczegółowe INFORMACJE NA PLAKATACH.

 

BIERZMOWANIE Kandydatów  , którzy rozpoczęli  pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania  zapraszamy na formacyjne spotkanie piątek 9.11. o godz. 19.30. – w domu poklasztornym.

 

Mamy i polecamy kalendarz na przyszły rok dedykowany młodzieży. Są w nim nie tylko poszczególne dni tygodni, miesięcy ale również przydatne duchowe informacje.

 

Przypominamy o inicjatywie Zespołu JASPIS, który we współpracy z o. Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa, przygotował projekt płyty CD „NARODZINY”. Nabywając płytę pomagamy w zakupie różańców  z relikwiami franciszkańskich braci męczenników  dla osadzonych w więzieniach. Mamy jeszcze 15 płyt.

 

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela  i Gość Niedzielny.

Ostatnio zmieniany niedziela, 04 listopad 2018 07:49
Powrót na górę