XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2018 r.

  • 14 październik 2018 |
  • wielkość czcionki

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

RÓŻANIEC - Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa – w tygodniu o godz. 18.00. a w niedzielę o godz.17.30.

DZIEŃ PAPIESKI - dzisiaj po raz 18. obchodzimy Dzień Papieski a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jak co roku dzięki Akcji Katolickiej, prowadzona jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

DZIECKO UTRACONE – dzisiaj -14 października przeżywamy dzień dziecka utraconego. Chyba nie ma rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście. Odeszły na wskutek poronienie, aborcji, zaraz po narodzeniu, w wypadkach, z powodu chorób, samobójstw i w wielu innych okolicznościach. Dlatego zapraszamy na Mszę świętą z okazji DNIA DZIECKA UTRACONEGO, do naszego kościoła. Rozpoczęcie o godz. 17.15. modlitwą różańcową o godz. 18.00. - Msza święta, a po jej zakończeniu modlitwa przed Najśw. Sakramentem w intencji o złagodzenie bólu po utraconym dziecku. Zamiast wszelkich nietrafionych pocieszeń chcemy się wspólnie modlić. Serdecznie zapraszamy rodziców, członków rodzin, przyjaciół na to modlitewne spotkanie.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.

Siostry Salezjanki z ul. Wrocławskiej, zapraszają dzieci w wieku od 7 do 13 lat na spotkania rekreacyjne - „BOSKA SOBOTA”, gdzie uczestnicy skorzystają z zajęć sportowych, tanecznych, plastycznych i muzycznych. Najbliższe spotkanie w budynku szkoły sióstr salezjanek w sobotę 20.X. w godz. Od 14 – 17. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą sobotę 20.X. o godzinie 17.00. zapraszamy na koncert ORKIESTRY KAMERALNEJ absolwentów Akademii Muzycznej We Wrocławiu. W programie: Wolfgang Amadeus Mozart, Edward Elgar, Antoni Dworak. Informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Zespół JASPIS we współpracy z o. Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa, przygotował projekt płyty CD „naRodziny”.Nabywając płytę w cenie 30 zł. Pomagamy w zakupie różańców z relikwiami braci męczenników z PARIACOTTO dla osadzonych w więzieniach.

W środę o godz. 20 w kościele adoracyjnym – Msza św. dla Mężczyzn.

X. o godz. 12.00. Msza św. w kościele św. Jerzego w rocznicę koronacji NMP Bolesnej Pani Ziemi Dzierżoniowskiej.

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela i Gość Niedzielny.

Ostatnio zmieniany niedziela, 21 październik 2018 03:06
Powrót na górę