XXVII Niedziela Zwykła - 07.10.2018 r.

  • 07 październik 2018 |
  • wielkość czcionki

KOBIETA I MĘŻCZYZNA- Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

RÓŻANIEC - Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa – w tygodniu o godz. 18.00. a w niedzielę o godz.17.30.

FATIMA- W sobotę 13 października zapraszamy o godz. 18.30. na LITURGIĘ MSZY ŚW NATOMIAST o godz. 17.30. rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie połączone z procesją. Przypominamy, że od godz. 17.15. będą przyjmowane intencje, prośby i podziękowania, w których to będzie sprawowana modlitwa różańcowa i Msza święta. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

DZIEŃ PAPIESKI - W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

W przyszłą Niedzielę o godz. 9.15. w domu poklasztornym - rozpocznie się spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św.

DZIECKO UTRACONE - 14 października br - to szczególny dzień dziecka – dziecka utraconego. Chyba nie ma rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście. Odeszły na wskutek poronienie, aborcji, zaraz po narodzeniu, w wypadkach, z powodu chorób, samobójstw i w wielu innych okolicznościach. Dlatego zapraszamy na Mszę świętą z okazji DZNIA DZIECKA UTRACONEGO, do kościoła p.w. Maryi Matki Kościoła w niedzielę 14 października. Rozpoczęcie o godz. 17.15. modlitwą różańcową o godz. 18.00. - Msza święta, a po jej zakończeniu modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji o złagodzenie bólu po utraconym dziecku. Zamiast wszelkich nietrafionych pocieszeń chcemy się wspólnie modlić. Serdecznie zapraszamy rodziców, członków rodzin, przyjaciół na to modlitewne spotkanie.

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela i Gość Niedzielny W dniach

WSD - od 1 do 16 października 2018 będzie miała miejsce w naszej diecezji zbiórka ofiar pieniężnych na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz osób potrzebujących. Od początku istnienia naszego domu formacji kapłańskiej, wielu z was hojnie otacza troską materialną i duchową tych, którzy postanowili w tym domu odbywać formację do kapłaństwa. Za tę postawę dziękuję Wam w imieniu braci kleryckiej oraz księży przełożonych i wszystkich, którzy za sprawą Waszej ofiary serca mogą świdnickie seminarium rozwijać. Odwzajemniając się wdzięczną pamięcią modlitewną w kaplicy seminaryjnej, wspólnota nasza przekazuje wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze - Bóg zapłać!

                                                                         Ks. dr Tadeusz Chlipała Rektor WSD Diecezji Świdnickiej

- Dzień Seniora - rekolekcje

- W sobotę, 13 X br. odbędzie się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej, Strażniczki Wiary w Bardzie. Wymarsz pielgrzymów: - Dzierżoniów - godz. 6.00 - kościół pw. św. Jerzego - przewodnik - ks. Adam Woźniak.

Ostatnio zmieniany sobota, 06 październik 2018 23:27
Powrót na górę