XXVI Niedziela Zwykła - 30.09.2018 r.

  • 30 wrzesień 2018 |
  • wielkość czcionki

Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa – w tygodniu o godz. 18.00. a w niedzielę  o godz.17.30.

Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.30. A także o powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15.00. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 8.00. w kościele adoracyjnym i wieczorem w kościele parafialnym od godz. 17.30.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.30. Rano od godz. 9.00. kapłani, z posługą sakramentalną odwiedzą chorych.

Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 10.00. dzieciom, które rozpoczęły rok bezpośredniego przygotowania do Komunii św. zostaną poświęcone ich różańce.

Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W Santiago de Compostela znajduje się grób św. Jakuba Apostoła i związany z nim największy ruch pielgrzymkowy w Europie. Do Niego prowadzi wiele dróg wyznaczonych również w Polsce. W najbliższą sobotę 06.10. o godz. 12.00. nastąpi odsłonięcie tablicy informacyjnej o otwarcie SOWIOGÓRSKIEJ DROGI ŚW. JAKUBA. Jest to droga łącząca Ślężańską drogę z Kłodzką drogą św. Jakuba. Rozpoczyna się na Ślęży i prowadzi przez Dzierżoniów, Pieszyce, Bielawę masyw Gór Sowich, Nową Rudę. Po odsłonięcie tablicy zapraszamy na krótkie spotkanie w kościele parafialnym z Panią prof. Agnieszką Żelwetro, która jest koordynatorem wolontariatu w Santiago. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:                                                                                                                         

1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Ostatnio zmieniany piątek, 05 październik 2018 20:57
Powrót na górę