XXV Niedziela Zwykła - 23.09.2018 r.

  • 23 wrzesień 2018 |
  • wielkość czcionki

Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

Na początku września ksiądz rektor WSD w Świdnicy skierował na praktykę duszpasterską kleryka akolitę Mateusza GRZEGORCZYKA, który pochodzi ze Świdnicy z parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj Go żegnamy, dziękując za jego pracowitą obecność i włączenie się w rytm życia naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy błogosławieństwa i radości w dalszym przygotowaniu do przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich. Niech opieka Matki Najświętszej stale Tobie towarzyszy.

ARCHANIOŁOWIE

W sobotę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

BIERZMOWANIE

W tym tygodniu w domu poklasztornym odbędą się spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

1) w środę o godz. 19.15 - dla tych, którzy rozpoczną I rok przygotowania (uczniowie klasy 6 i 7 szkoły podstawowej) - konieczna obecność jednego z rodziców.

2) w piątek o godz.19.15 - spotkanie dla kandydatów i rodziców III rocznika przygotowań.

3) w sobotę o godz. 11:00 - spotkanie dla kandydatów i rodziców II rocznika przygotowań.  

 

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 14:35
Powrót na górę