XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018 r.

  • 16 wrzesień 2018 |
  • wielkość czcionki

Dzisiaj duchowo pielgrzymujemy do Nazaretu, gdzie Jezus jest poddany Maryi i Józefowi. To jest wskazówka dla naszego życia duchowego: być poddanym Maryi, Jej powierzyć swoje życie a przez Maryję Bogu. Muszę odnaleźć moją własną drogę do Nazaretu. Tajemnica tego miejsca kryje się w sercu Maryi. To serce rozważa i chowa tak wiele tajemnic. Także życie ukryte Jezusa w Nazarecie jest dla mnie źródłem mojego życia duchowego.

Dziś w kościele w Polsce obchodzimy 52. Dzień Środków Społecznego Przekazu - zachęcamy do modlitwy w intencji osób pracujących w różnego rodzaju mediach, aby ich pierwsza troską było zawsze przekazywanie prawdy.

 

Także w dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Modlitwa w ich intencjach powinna być jedną z naszych głównych trosk. Zachęcamy do gorliwej modlitwy.

 

We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą, która będzie sprawowana w intencji o łaskę duchowego i fizycznego uzdrowienia. Liturgii będzie przewodniczył o. Teodor.

 

W piątek, 21.09. na godzinę 17:00, ks. Krzysztof Augustyn zaprasza rocznik trzeci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne. Spotkanie odbędzie się w salce Domu Poklasztornego.

 

W sobotę, 29.09. na godzinę 11:00, ks. Krzysztof Rodziński zaprasza rocznik drugi przygotowujący się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne. Prosimy o obecność także rodziców. Spotkanie odbędzie się w salce Domu Poklasztornego.

 

Od jakiegoś czasu nasza strona internetowa przechodzi modernizację. Pragniemy zauważyć, że intencje parafialne i ogłoszenia duszpasterskie są na bieżąco zamieszczane na łamach naszej strony. Gdyby ktokolwiek pragnął by w konkretnej intencji sprawowała się Msza święta to zachęcamy do śledzenia strony internetowej lub odwiedzin w zakrystii. W najbliższym czasie mamy sporo wolnych intencji. Zapraszamy.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18.09. – św. Stanisław Kostka
  • 21.09. – św. Mateusz - Ewangelista
Ostatnio zmieniany sobota, 15 wrzesień 2018 23:51
Powrót na górę