Rekolekcje wielkopostne "Droga pokoju"

O. Wojciech Kowalski SJ, jezuita posługujący w Kłodzku, poprowadził w tym roku w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Przez trzy zostaliśmy zaproszeni poprzez Słowo Boże do odkrycia w naszym życiu tytułowej "Drogi pokoju".

 

Jezuita w swoim nauczaniu ukazał, że droga do prawdziwego pokoju wewnętrznego wiedzie przez konfrontację z ciemnością, którą każdy z nas nosi w swoim sercu. Pierwszego dnia rekolekcji zostaliśmy zaproszeni do "śmiałości wiary" - czyli szczerego wewnętrznego wołania do Boga o doświadczenie Jego zbawczego działania. Po wieczornej Mszy o. Wojciech poprowadził także modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, medytując scenę nieudanego połowu ryb, opisaną w Ewangelii wg. św. Łukasza. W drugim dniu została przybliżona nam głębia modlitwy "Ojcze Nasz", której zwykłe odmówienie zgodnie z wyliczeniami rekolekcjonisty trwa zaledwie 15 sekund. Po wysłuchaniu nauczania każdy z nas będzie mógł odkrywać bogactwo treści tej codziennej modlitwy. Podobnie jak dzień wcześniej, drugiego dnia miało miejsce dodatkowe spotkanie - tym razem dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O. Wojciech podzielił się z młodzieżą świadectwem swojej drogi do Kościoła i Boga, a także zachęcił do czerpania męstwa z wiary w Chrystusa. Na zakończenie rekolekcji jezuita z Kłodzka wyjaśnił że droga do pokoju prowadzi przez zaproszenie Jezusa do pęknięć naszego wnętrza.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy o. Wojciechowi za podzielenie się z nami żywym i autentycznym przekazem Słowa Bożego. Niech zasiane ziarno wydaje w naszej wspólnocie obfite owoce Bożego działania. Wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach bardzo serdecznie dziękujemy za obecność.

 

Zapraszamy do odsłuchania nauczań głoszonych przez o. Wojciecha:

 

1. Poniedziałek - Śmiałość wiary; Wróć na głębiny

2. Wtorek - 15 sekund z Bogiem

3. Środa - Droga pokoju

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 06 lipiec 2018 21:38


Więcej w tej kategorii: « Szkolne rekolekcje '18
Powrót na górę