Szkolne rekolekcje '18

Dwudniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr I poprowadziła w tym roku ekipa młodzieżowa Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Lublina.

Ola Iwaszko, Kacper Niedziałek, Damian Adamczewski oraz kl. Marcin Remfeld to czwórka młodych ludzi związanych z lubelskim środowiskiem ewangelizacji oraz tamtejszą wspólnotą "Przyjaciele Oblubieńca". Przez dwa dni dzielili się z uczniami naszych szkół swoim doświadczeniem relacji z Bogiem. Rekolekcje składały się z krótkich dynamicznych nauczań wspartych świadectwem ich życia, przeplatane różnymi formami aktywizacji słuchaczy. Uczestnicy rekolekcji usłyszeli autentyczne słowa i świadectwa o Bogu, który kocha każdego człowieka za darmo, nie stawiając żadnych warunków. Prowadzący spotkania nie unikali także trudnych tematów takich jak: różne formy uzależnień, brak akceptacji siebie czy destrukcyjne relacje, równocześnie wskazując na rozwiązanie wszelkich życiowych problemów młodych ludzi - nawiązanie osobistej relacji z Jezusem Chrystusem, jedynym Zbawicielem ludzkości, który ma moc wyzwolić nas z każdej formy zła i niewoli.

W drugim dniu rekolekcji po spotkaniu w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury młodzież miała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie uczestniczyli w Eucharystii, podczas której wysłuchali nauczania ks. Krzysztofa Augustyna. Katecheta II LO zachęcił młodzież do podjęcia konkretnej walki o relację z Bogiem porównując te zmagania do meczu koszykówki.

Bardzo serdecznie dziękujemy całej ekipie prowadzącej rekolekcje za żywe i autentyczne świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekolekcji: dyrekcji II LO, pracownikom DOK. Dziękujemy za obecność wszystkim przedstawicielom grona pedagogicznego oraz naszym uczniom.

 

Powrót na górę