Kurs "Chłopiec z chlebami i rybami"

W miniony weekend w naszej parafii odbył się kolejny kurs ewangelizacyjny, tym razem skierowany do osób posługujących we wspólnotach. Kurs "Chłopiec z chlebami i rybami" został poprowadzony przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji przy współpracy Środowiska Nowej Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej. W rekolekcjach uczestniczyło prawie 50 osób na codzień formujące się we wspólnotach "Przyjaciele Oblubieńca" z naszej parafii, Mieroszowa, Międzylesia oraz we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym "Lud Pana Zastępów".

Uczestnicy kursu brali udział w nauczaniach, dynamikach, modlitwach w trakcie których odkrywali swoje powołanie do służby w Kościele i w konkretnej wspólnocie. Rekolekcje w formie kursu zapraszały także wszystkich uczestników do współtworzenia tego czasu poprzez przygotowywanie animacji, podsumowań tematów, posługi modlitewne. Świadectwa składane na zakończenie kursu były potwierdzeniem działania Pana Boga podczas rekolekcji, który rozpalił serca uczestników do włączenia się w różnego rodzaje posługi i odpowiedzialności w swoich wspólnotach.

Dziękujemy Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji oraz Środowisku Nowej Ewangelizacji Diecezji Świdnickiej, dzięki którym nie możliwe byłoby przeprowadzenie kursu. Dziękujemy naszym parafianom, którzy włączyli się w przygotowania i prowadzenie tego wydarzenia. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli uczestników kursu na noclegi. Bogu niech będą dzięki!

 

 

Powrót na górę