Możesz pomóc

 

Karolince

Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018 r.

  • 30 grudzień 2018 |
  • wielkość czcionki

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. będzie okazja do odnowienia przysięgi małżeńskiej.

PAMIĘTAJ ABY PODZIĘKOWAĆ– Jutro, w ostatnim dniu roku kalendarzowego podczas specjalnego nabożeństwa tutaj w kościele parafialnym o godz. 17.30. - będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku, naznaczone Jego błogosławieństwemi łaskami. Natomiast o godz. 18.30 Msza św. na zakończenie roku.

NA MSZĘ ŚW. INACZEJ- PRZYPOMINAMY ŻE OD WTORKU, 01.2019. BĘDĄ ZMIENIONE GODZINY SPRAWOWANIA LITURGII MSZY ŚWIETEJ W NIEDZIELĘ. 7.30, 9.00 10.30 - z udziałem dzieci, 12.00. 19.00.    

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 18.30.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, zmiana tajemnic Żywego Różańca w kościele adoracyjnymo godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte wg niedzielnego porządku o godz. 30, 9.00 10.30 - z udziałem dzieci, 12.00. 19.00. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 13.15.

Od wtorku rozpoczniemy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w przedsionku kościoła i na stronie internetowej. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, - i prosimy by to oddzielić np. składając do koperty, na instytucje jakimi są Kuria Biskupia i Seminarium Duchowne oraz kapłanów. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku rozpoczęcie kolędy od godz. 15.30. natomiast w sobotę od 10.00.

PODCZAS TRWANIA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ SPRAWY KANCELARYJNE BĘDĄ PRZYJMOWANE PO WIECZORNEJ MSZY ŚW WE WTOREK I CZWARTEK i w sobotę od 9.00-10.00.

Odpis od podatku – zgłoszenia w zakrystii.

Ostatnio zmieniany niedziela, 13 styczeń 2019 08:08
Powrót na górę