Możesz pomóc

 

Karolince

Niedziela Objawienia Pańskiego - 06.01.2019 r.

  • 06 styczeń 2019 |
  • wielkość czcionki

W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj możemy też wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.

Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

NA MSZĘ ŚW. INACZEJ- PRZYPOMINAMY ŻE OD NOWEGO ROKU SĄ ZMIENIONE GODZINY SPRAWOWANIA LITURGII MSZY ŚWIETEJW NIEDZIELĘ. 30, 9.00 10.30 - z udziałem dzieci, 12.00. 19.00.

Dzisiaj, w uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 30. wspólnym śpiewaniem kolęd, któremu będzie przewodził zespół CORD z Piławy Górnej.

Trwa kolęda. Cały porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w przedsionku kościoła i na stronie internetowej. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii, instytucje jakimi są Kuria Biskupia i Seminarium Duchowne oraz kapłanów. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku rozpoczęcie kolędy od godz. 15.30. natomiast w sobotę od 10.00.

PODCZAS TRWANIA WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ SPRAWY KANCELARYJNE BĘDĄ PRZYJMOWANE PO WIECZORNEJ MSZY ŚW WE WTOREK I CZWARTEK i w sobotę od 9.00-10.00.

W przyszłą niedzielę 13 stycznia z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego będziemy gościć osoby, które będą zbierać pieniądze na doposażenia kliniki w Etiopii w środki opatrunkowe, leki i bieżące opłaty. Bardzo prosimy o życzliwe włączenie się w to dzieło.

W przyszłą niedzielę o godzinie 9.30. rozpocznie się spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św.

Zaproszenie na koncert ELENI – 26.01.2019 r., 14.30. w Pieszycach kościół św. Antoniego.

Ostatnio zmieniany niedziela, 13 styczeń 2019 08:04
Powrót na górę