Możesz pomóc

 

Karolince

I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

  • 01 grudzień 2018 |
  • wielkość czcionki

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

RORATY - OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZINIE 18.30. – Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy do licznego udziału oczywiście dzieci w tym dzieci I komunijne ale także kandydatów do sakramentu bierzmowania i tych , którzy dzięki swojej ogromnej wierze doceniają Eucharystię i czerpią moc z takiej bliskości Pana Boga. W blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Przypominamy o podejmowanych dobrowolnych postanowieniach, umartwień zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele w zakrystii i salce Caritasu. Obok nich można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się 16 grudnia, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Radosław KARCZEWSKI. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

GODZINA ŁASKI - w sobotę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. O godzinie 12.00. w kościele adoracyjnym – GODZINA ŁASKI. Serdecznie zapraszamy. Msze św. wg normalnego porządku a na wieczornej liturgii poświęcimy i wręczymy dzieciom medaliki z Matką Bożą Niepokalaną.

ADWENTOWE DRZEWKO - również w tym roku jest ustawione „DRZEWKO ADWENTOWE” z imionami dzieci, które potrzebują bardzo konkretnej pomocy. Dlatego bardzo prosimy by do III Niedzieli Adwentu przynosić przygotowane dla nich paczki, które przed wigilią chcemy tym dzieciom dostarczyć. Za okazane zainteresowanie i serce składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. 17.30.

Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

W przyszłą Niedzielę 09 grudnia - spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych – dom poklasztorny godz. 9.15.

Schola dla dorosłych serdecznie zaprasza na próby śpiewu w każdą niedzielę o godz. 19.00.

Dysponujemy nową księgą intencji na przyszły 2019 rok.

PRASA - Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny a w nim do złożenia adwentowy lampion.

Ostatnio zmieniany niedziela, 02 grudzień 2018 15:45
Powrót na górę