Parafia Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie

Przyjaciele Oblubieńca

"Przyjaciele Oblubieńca" to wspólnota ewangelizacyjno-formacyjna, która gromadzi dorosłych katolików wszystkich stanów - świeckich żyjących w małżeństwach lub samotnie, kleryków, braci i siostry konsekrowanych oraz księży - jedną rzeczywistość, która jest obrazem Ludu Bożego jego jedności i różnorodności powołań.

Charyzmatem naszej Wspólnoty jest formowanie chrześcijan do dojrzałej wiary i aktywnego zaangażowania w ewangelizację. Pragniemy rozwijać się żyjąc Ewangelią Jezusa Chrystusa i stawać się przyjaciółmi Oblubieńca. Naszym pragnieniem jest rozkochiwanie Kościoła – Oblubienicy Chrystusa – w Jezusie – Jedynym Oblubieńcu Kościoła. Uczymy się tego od św. Jana Chrzciciela, przyjaciela Oblubieńca.

Podstawowa formacja we wspólnocie opiera się na dwóch filarach: codziennym rozważaniu Słowa Bożego, zawartego w podręcznikach formacyjnych oraz cotygodniowych spotkaniach.
Wszyscy należący do wspólnoty każdego dnia spotykają się osobiście z Bogiem podczas medytacji Słowa Bożego. Wspólnota posiada opracowany program formacji, dzięki któremu "Przyjaciele Oblubieńca" są prowadzeni krok po kroku w głąb relacji z Bogiem, rozumienia Kościoła i odkrywania swojego powołania i misji w nim.
Każdego tygodnia wspólnota gromadzi się razem w kościele na dzieleniu się swoim doświadczeniem modlitwy Słowem, konferencji podsumowującej dany tydzień formacji oraz modlitwie uwielbienia.

 

Pasterzem wspólnoty w naszej parafii jest ks. Krzysztof Augustyn.W naszej parafii "Przyjaciele Oblubieńca" spotykają się w każdy czwartek o godz. 19:15 w kościele parafialnym. Wcześniej także można uczestniczyć w Eucharystii o godz. 18:30.Jeżeli spotkałeś w swoim życiu Jezusa
i masz pragnienie wzrastania w relacji z Nim we wspólnocie - PRZYJDŹ!W skrócie wspólnota Przyjaciele Oblubieńca to:
- codzienne rozważanie Słowa Bożego
- konferencje
- modlitwa uwielbienia
- braterskie relacje